„42CrMo4“ plieno strypo „White Spot“ analizė

Balta dėmė yra tam tikri vidiniai plieno lūžių defektai. Išilginis plieno lūžis yra apvalios arba ovalios sidabriškai baltos dėmės, o skersinis pjūvis po poliravimo ir rūgšties erozijos yra liekni įtrūkimai, kartais radialiai pasiskirstę, kartais lygiagretūs deformacijos krypčiai arba netaisyklingai pasiskirstę.

„42CrMo4“ yra chromo-molibdeno lydinio struktūrinis plienas, pasižymintis geromis visapusiškomis mechaninėmis savybėmis, aukštu kietumu ir terminio apdorojimo savybėmis. Dažniausiai jis naudojamas kaltinių, kurių reikalavimai yra didesni, arba didesnių grūdintų ir atgręžtų sekcijų, tokių kaip didelė lokomotyvo traukos pavara, kompresoriaus pavarų dėžės, galinės ašies, spyruoklės, variklio cilindro ir kt. Gamyboje. Tačiau praktika įrodė, kad „Cr-Mo 42CrMo4“ plieną lengva padaryti kaip defektus, pavyzdžiui, baltas dėmeles, kurie rimtai sugadina plieno mechanines savybes, sumažina kaltinių plastiškumą ir lengvai sukelia įtrūkimus apdorojant pakartotinai šilumą, gesinant ir trapiai. kaltiniai.

 

white spot defect


42CrMo4 plieno strypo gamybos procesą sudaro: EAF lydymas → LF valymas → liejimas → lėtas aušinimas → valymas → kaitinimas → kalimas → normalizavimas ir grūdinimas. Terminis 42CrMo4 plieno apdorojimas yra toks:

  1. Po išmontavimo luitas nebuvo atleidžiamas nuo streso;

  2. Šildymas prieš kalimą;

  3. Kalimo procesas: 20% sumažinimas, tiesioginis rinkimas iki 80 580 mm x 6000 mm ilgio;

  4. Normalizuokite ir gesinkite (vandens gesinimas ir oro aušinimas) iškart po kalimo.

  Siekiant nustatyti tikrąją trapios 42CrMo4 plieno strypo lūžio priežastį naudojimo metu, mėginio analizė buvo atlikta tipinėje defekto vietoje šerdies lazdele. Po mažo galingumo rūgšties išplovimo plika akimi buvo nustatyta, kad siauralapiai ploni įtrūkimai, pasiskirstę tam tikru atstumu nuo mėginio paviršiaus arba netoli centro, buvo radialiniai koncentriniai apskritimai arba netaisyklingos formos, kurie buvo tipiški baltojo taško įtrūkimų defektai.

longitudinal cracks

Baltasis taškas yra būdingas vidutinio anglies lydinio struktūrinio plieno defektas, ypač Cr ir Mo plieno ruošiniuose ar kaltiniai su didelėmis sekcijomis, o tai rodo, kad 42CrMo4 plienas iš tikrųjų yra baltajam taškui jautrus plienas. Šerdies kalimo procesą galima pasakyti apie veleno kaltinių tempimo ilgį. Paviršiaus sluoksnis yra kietos deformacijos zonoje ir mažo ploto deformacijos zonoje, o gylis žemiau paviršiaus iki centro yra didžioji deformacijos zona. Kalimo procese paviršiaus sluoksnis keičiasi tarp mažų plotų, kuriuos sunku deformuoti ir kuriuos lengva deformuoti dėl ruošinio kaitos, o paviršiaus sluoksnis visada yra didelėje deformacijos vietoje nuo tam tikro paviršiaus gylio iki esmė. Dėl netolygios deformacijos vidurinė sekcijos dalis bus veikiama dviejų gniuždymo įtempių, o abu šoniniai kraštai bus veikiami ašinio tempimo įtempio ir gniuždomojo įtempio storio kryptimi. Galima aiškiai matyti, kad didelis deformacijos plotas sukelia įtrūkimo koncentraciją, o H kaupiasi plyšyje. Tuo tarpu dėl sukeltos liekamojojo įtempio difuzijos vandenilio slėgis padidėja iki lygus metalų atomų rišimo jėgai, o atominės jungtys nutrūksta, dėl to įtrūkimai didėja ir susidaro baltos dėmės.

 

Analizuodami 42CrMo4 plieno baltojo taško defektą, apibendriname kontrolės ir taisymo metodus:

(1) Priemonės H kiekiui mažinti plieno gamybos procese:

  • Padidinkite galutinio taško C kiekį ir išvenkite peroksidacijos;

  • Padidinkite maišymo intensyvumą ir padidinkite argono srautą vakuume;

  • l Padidinkite vakuuminės įrangos siurbimo galią.

(2) Kalimo ir tankinimo metodai, galintys sumažinti baltojo taško jautrumą, yra naudojami atsižvelgiant į technologiją. Pvz., Pabandykite naudoti kalimą aukštoje temperatūroje ir sutrumpinkite atstumą nuo šerdies iki kaltinių paviršiaus, padidinkite H difuzijos greitį ir santykinį kaltinių plotą, kad H lengvai krentu iš kaltinių vidaus. ir sumažinti plieno baltojo taško susidarymo galimybę.

(3) Griežtai kontroliuokite žaliavų kokybę, kad žymiai sumažintumėte intarpų kiekį. Atsižvelgiant į H kiekį ir suklastotų gabalų skerspjūvio dydį po kalimo, nustatomas pagrįstas terminio apdorojimo procesas, kad būtų pašalintas liekamasis įtempis, kurį sukelia temperatūros įtampa ir netolygios deformacijos aušinimo metu.