Žemos temperatūros plieno vamzdžių suvirinimas

Paprastai plieną, naudojamą -10 ~ -196 ℃, mes vadiname „žemos temperatūros plienu“, o „ypač žemos temperatūros plieną“, naudojamą žemesnėje nei –196 ℃ “. Žemos temperatūros plienas turi būti pakankamai tvirtas, plastiškas ir tvirtas darbo esant žemai temperatūrai, o tuo pačiu ir geros perdirbimo savybės, daugiausia naudojamas energetikos, naftos chemijos, atviroje jūroje ir kitose pramonės šakose, norint gaminti suvirinimo konstrukcijas, veikiančias -20 ~ 253 ℃ žema temperatūra, pavyzdžiui, visų rūšių suskystintų dujų konteinerių laikymas ir gabenimas.

Žemų temperatūrų plieniniams vamzdžiams ( ASTM A333 ) dažniausiai naudojami suvirinimo metodai: elektrodinis lankinis suvirinimas, automatinis suvirinimas po lanku, argono volframo lankinis suvirinimas ir suvirinimas dujomis. Suvirinimo srovė neturėtų būti per didelė. Tuo pačiu metu turėtų būti kontroliuojama temperatūra tarp suvirinimo kanalų. Suvirinimas turėtų būti atliekamas su mažu šilumos įvedimu ir kontroliuojamas mažesnis kaip 20 KJ / cm.

Suvirinimo linijos energija taip pat žinoma kaip suvirinimo šilumos sąnaudos, tai yra suvirinimo lanko šiluma, gaunama suvirinimo ilgio vienetui.


Formulė: E = U • I / v (džaulis / cm)

U: lanko įtampa (voltai); I: suvirinimo srovė (amperu); V: suvirinimo greitis (cm / min).


Suvirinimo linijos energija yra svarbus veiksnys, turintis įtakos žemų tempų plieninių vamzdžių suvirintųjų jungčių mechaninėms savybėms. Padidėjus suvirinimo srovei ir lanko įtampai, suvirinimo linijos energija padidėja, taip pat kai sumažėja suvirinimo greitis. Žemo temperatūros plieno vamzdžiams suvirinimo linijos energija yra per didelė, dėl to greitai sumažėja jungčių tvirtumas, todėl slėginis indas, veikiantis žemoje temperatūroje, yra akimirksniu pažeidžiamas. Todėl suvirinimo srovė, lanko įtampa ir suvirinimo greitis turėtų būti griežtai kontroliuojami.

Dėl žemo temperatūros plieno vamzdžių mažas anglies kiekis ir geras suvirinamumas turi mažą kietėjimo ir šaltojo plyšimo tendenciją. Tačiau per daug suvirinimo linijos energijos suvirinimo siūlėje ir karščio paveiktoje vietoje gali susidaryti šiurkšti kristalų struktūra ir sumažėti kietumas žemoje temperatūroje. Konstrukcijos mutacija ir stiprios jėgos poros gamyboje sukels didelį stresą vietoje ir padidins trapią įrangos gedimą žemoje temperatūroje. Todėl suvirinimo procese reikia pastebėti šiuos patarimus:

 

  1. Maža suvirinimo linijos energija gali sumažinti perkaitimą ir užkirsti kelią storų audinių atsiradimui ant suvirinimo jungties. Elektrodinis lankinis suvirinimas paprastai trunka 12-15kj / cm, o povandeninis lankinis suvirinimas paprastai yra 20KJ / cm. Šiuo tikslu stenkitės išvengti 5 suvirinimo strypų, panardinto automatinio lankinio suvirinimo, daugiau rinkitės 3,2 suvirinimo vielos, suvirinimo strypo suvirinimo kiekvienu sluoksniu apie 2 mm, panardinto lanko automatinio suvirinimo apie 2,5 mm.

  2. Tiesus, kelių pasukų greitas paspaudimo suvirinimas. Tai yra siekiant sumažinti perkaitimą, o galinis suvirinimas prie priekinio suvirinimo turi grūdinimo efektą, kad grūdų rafinavimas būtų geresnis.

  3. Norint išvengti vietinės streso koncentracijos, būtina vengti stiprios poros.

  4. Suvirintojas turėtų kiek įmanoma sumažinti temperatūrą tarp sluoksnių tarp suvirinimo siūlės, ilgą laiką vengti suvirinimo granulės esant aukštai temperatūrai, tinkami pertraukiamo suvirinimo būdai.

  5. Pasirinkite labai žemą vandenilio elektrodą ir srautą, prieš suvirinant reikia išdžiovinti pagal reikalavimus, daugiau nei 4 valandas nepanaudotas suvirinimo elektrodas turėtų grįžti į antrinę saugyklą, kad vėl išdžiūtų ir būtų naudojamas. Be to, žemos temperatūros plieno suvirinimo strypas turi būti naudojami laikantis atitinkamų vandenilio pakartotinės patikros metalų difuzijos nusėdimo standartų, paprastai gyvsidabrio metodu.

  6. Jis turėtų būti tinkamai pašildytas bent 15 ℃ aukščiau. Žiemos statybai ar storų sienelių plieniniams vamzdžiams. Suvirinant didelių sienų storio plieninius vamzdžius, įkaitinimo temperatūra paprastai yra 50 ℃, o tarpkanalių temperatūra kontroliuojama nuo 50 ℃ iki 150 ℃.

  7. Lanko inicijavimas atliekamas lanko inicijavimo plokšte arba griovelyje, o ne suvirintose dalyse. Neapdorotas šiluminis apdorojimas po suvirinimo žemos temperatūros plieniniams vamzdžiams gali sumažinti trapių suvirinimo produktų iš mažai legiruoto plieno riziką.

 

Dažniausiai naudojamos žemos temperatūros plieninių vamzdžių suvirinimo medžiagos

16MDR:

J507GR, J507RH, ——E5015-G arba E5016-G H10Mn2 SJ101— F5P4-H10Mn2 09MnNiDR:

W707Ni, W807Ni —— E5515-N5 E7015-C1L, E7016-C1L F7P7-ENi2-Ni2

„H07MnNDR SJ603W“ - F5P7-H07MnNiDR 08Ni3DR: esant žemesnei kaip 100 ℃ temperatūrai, suvirinimo medžiagos E7015-C2L ir E7016-C2LF7P15-ENI3-NI3 paprastai pasirenkamos.

SA-203 gr. D yra nurodytas ASME ir-101 ℃ smūgio eksperimente E7016-C2L F7P15-ENi3-Ni3.