SA387 Gr12 atsparios karščiui plieno plokštės suvirinimas

Karščiui atsparus plienas (HRS) reiškia plieną, pasižymintį terminiu stabilumu ir šiluminiu stiprumu net ir esant aukštai temperatūrai. Terminis stabilumas yra tai, kad plienas turi išlaikyti cheminį stabilumą (atsparumą korozijai, be oksidacijos) esant aukštai temperatūrai; terminis stiprumas reiškia plieną esant aukštai temperatūrai, kuri yra pakankamai stipri, kuri daugiausia garantuoja lydinio elementus, pvz., chromą, molibdeną ir vanadį, titaną, niobį ir pan., suvirinimo medžiagos pasirinkimas nustatomas pagal lydinio elemento turinį pagrindinėje medžiagoje. „Pearlitic“ karščiui atsparus plienas, turintis mažai lydinio kiekį, pvz., A335-p12 , SA387 Gr12 , buvo plačiai naudojamas naftos ir naftos chemijos pramonės įrenginių statyboje.


Karščiui atsparios plieno plokštės suvirinimo analizė

Lydinio elementai, tokie kaip Chromas ir molibdenas, yra pagrindiniai „Pearlite“ karščiui atsparaus plieno lydinio elementai, kurie gali žymiai padidinti metalų atsparumą aukštai temperatūrai ir aukštą temperatūrą, tačiau tuo metu jie pasižymi prastu metalo suvirinamumu, todėl suvirinimas ir šilumos paveikta zona didelė tendencija, gesinimas lengvai pagamina kietą ir trapią Martensito struktūrą oro aušinimo metu po suvirinimo, kuris ne tik daro įtaką suvirintų siūlių mechaninėms savybėms, bet ir turi didelę vidinės įtampos ir šalto kreko tendenciją. Todėl pagrindinės karščiui atsparaus plieno suvirinimo problemos yra plyšys, kurį daugiausia paveikia: konstrukcija, įtempis ir vandenilio kiekis suvirinimo procese, todėl ypač svarbu formuluoti protingą suvirinimo procesą.

 

Perlito karščiui atsparaus plieno suvirinimo procesas

1 Groove

Griovelis paprastai apdorojamas liepsnos arba plazminio pjovimo būdu. Jei reikia, pjovimas taip pat turi būti pašildytas. Po poliravimo PT bandymas turi būti atliktas, kad būtų pašalintos įtrūkimai griovelyje. Dažniausiai pasirenkamas V formos griovelis su 60 ° kampu. Didelio griovelio kampas labiau padeda išvengti įtrūkimų, tačiau tuo pačiu padidina suvirinimo gebą. Griovelis ir vidinė pusė turi būti poliruoti, kad pašalintumėte nešvarumus, tokius kaip aliejus, rūdis ir vanduo (dehidrinimas ir užsikimšimas).

2 Suvirinkite sandarumą

Jis negali būti priverstas suvirinti, kad būtų išvengta vidinės įtampos dėl didelio kremo atsparumo karščiui plieno. Todėl suvirinimo metu suvirinimo siūlės suvaržymas neturėtų būti per didelis, kad būtų išvengta pernelyg didelio standumo ,, ypač storų plokščių suvirinimo atveju. Reikia kuo labiau vengti tempimo strypų, tvirtinimo elementų ir tvirtinimo įtaisų, kurie neleidžia suvirinti suvirinimo siūlių.

3 Suvirinimo metodas

Šiuo metu dažniausiai naudojami HRS suvirinimo metodai yra volframo elektrodo argono lankinio suvirinimo pagrindas, elektrodų lankinio suvirinimo užpildymo dangtelis ir kiti suvirinimo metodai, įskaitant lydymosi inertinių dujų ekranuotąjį lanką (MIG) suvirinimas, CO2 dujų apsauginis lankinis suvirinimas, elektrolito suvirinimas ir panardintas lankas automatinis suvirinimas ir pan.

4 Suvirinimo medžiaga

Renkantis suvirinimo medžiagas, suvirinimo metalo lydinio sudėtis ir stiprumo savybės iš esmės turi atitikti atitinkamus pagrindinės medžiagos rodiklius arba atitikti minimalius eksploatacinių charakteristikų rodiklius, kuriuos pasiūlė techninės gaminio sąlygos. pirmiausia naudokite žemo vandenilio pagrindinį suvirinimo strypą arba srautą, jis turi būti išdžiovintas pagal nustatytą procesą (džiovinimas turi būti ne daugiau kaip tris kartus), sumontuotas į suvirinimo strypų šilumos išsaugojimo kibirą (ne ilgiau kaip 4 valandas), esant poreikiui. turi išsamias konkrečios statybos proceso nuostatas. Austenitinis nerūdijančio plieno elektrodas, pvz., A307, taip pat gali būti naudojamas chromo-molibdeno karščiui atsparaus plieno suvirinimui rankiniu būdu, tačiau prieš suvirinimą vis dar reikalingas išankstinis pašildymas. Šis metodas taikomas, jei suvirinimo metu suvirinimo dalys negali būti termiškai apdorotos.

5 Įkaitinimas

Išankstinis pašildymas yra svarbi proceso priemonė šalinant įtrūkius ir stresą suvirinimo perlitiniame karščiui atspariame pliene. Siekiant užtikrinti suvirinimo kokybę, tiek taškinio suvirinimo, tiek suvirinimo procesai turi būti pašildyti ir išlaikyti tam tikrą temperatūros intervalą.

6 Aušinimas po suvirinimo

Lėtas aušinimas po suvirinimo - tai principas, kad suvirinimo karščiui atsparus plienas turi būti griežtai laikomasi net karštą vasarą. Iš karto po suvirinimo asbesto audiniu padengti suvirinimo siūlus ir šalia siūlių ploto, mažus suvirinimo gabalus galima įdėti į lėtai aušinamą asbesto audinį.

7 Šildymo temperatūra po suvirinimo

Terminis apdorojimas turi būti atliekamas iškart po suvirinimo, kad būtų išvengta vėluojančių įtrūkimų susidarymo, pašalinamas įtempimas ir pagerinta mikrostruktūra. Parodyta, kad prieš suvirinimą ir terminį apdorojimą po karščiui atsparaus plieno suvirinimo iš anksto pašildytos temperatūros diagrama:


Matavimas

Storis

Prieš suvirinimą kaitinkite temperatūrą

Šiluminis apdorojimas temperatūros vėliau suvirinimas g

SA387 Gr12

≥10 mm

150-200

650-700

 

Atkreipkite dėmesį, kad būtina iš anksto pašildyti prieš suvirinimą, vėsinimą po suvirinimo ir kitas priemones, tačiau išankstinio pašildymo temperatūra nėra didesnė, tuo geriau. Be to, stora karščiui atspari plieno plokštė turi būti daugiasluoksnė suvirinimo sistema ir neturėtų būti pertraukiama, temperatūra tarp sluoksnių nėra mažesnė už pašildymo temperatūrą. Galiausiai, turėtume atkreipti dėmesį į oro poveikį. Kai temperatūra yra žema, suvirintojas atitinkamai padidina pašildymo temperatūrą, kad temperatūra nebūtų pernelyg greitai. Tuo pačiu metu reikia imtis tam tikrų neatidėliotinų priemonių, kad būtų išvengta vėjo ir lietaus.