Wha's Ultrahigh stiprumo plienai (UHSS)?

„Ypač aukšto stiprumo plienas“ reiškia legiruotąjį plieną, kurio derlingumas yra didesnis kaip 1370 MPa (140 kg / mm2) ir tempiamasis stipris virš 1620 MPa (165 kg / mm2). Ypač aukšto stiprumo plieno koncepcija sukurta siekiant išskirti stiprią plieną ir pastaraisiais metais buvo plačiai naudojama aviacijos ir oro lėktuvų laukuose.


Ypač aukšto stiprumo plieno klasifikacija

Pagal jo legiravimą ir mikrostruktūrą, UHSS gali būti suskirstytas į mažo lydinio vidutinio anglies dvideginio Martensite sustiprintą itin aukšto stiprumo plieną, vidutinio lydinio vidutinio anglies antrinio nusodinimo kietėjimą, itin stiprų plieną, didelio lydinio vidutinio anglies Ni-Co ypač aukšto stiprumo plienas, itin mažo anglies dioksido senėjimo kietėjimas, ypač stiprus plienas, pusiau austenito nusodinimas, grūdinantis nerūdijančio plieno ir kt.

 

Žemas lydinys UHSS

Mažo lydinio vidutinio anglies dioksido koncentracija sustiprinta mažo lydinio grūdinto plieno pagrindu. Jį daugiausia sudaro tradicinis Ni-Cr-Mo grūdintas plienas 4340 (40CrNiMo), nikelio-Cr-Mo-V plienas D6AC (45CrNiMoV), kurio anglies kiekis yra 0,45%, Cr-Mn-Si-Ni plienas (30CrMnSiNi2A) anglies kiekis yra 0,30%, o 300M plienas (43CrNiSiMoV), sukurtas pridedant silicio (1,6%) ir vanadžio (0,1%) pagal 4340 plieną, ir Si-Mn-Mo-V arba Si -Mn-Cr-V be nikelio. Vakuuminis lydymosi procesas gali sumažinti plieno priemaišų elementų kiekį ir pagerinti plieno skersinį plastiškumą ir kietumą, kuris plačiai naudojamas orlaivių sijos, važiuoklės, variklio velenuose, didelio stiprumo varžtuose, kietųjų raketų variklių korpusuose ir cheminės medžiagos aukštyje. slėginiai indai.

 

Vidutinio lydinio UHSS

Vidutinio lydinio ir anglies antrinio nusodinimo kietėjimas UHSS yra sukurtas iš 5% Cr formos. Dėl didelio tvirtumo ir patenkinamo plastiškumo ir tvirtumo, geros atsparumo karščiui ir stabilios struktūros, jis naudojamas važiuoklės ir raketų apvalkalams ir pan. Tipinės plieno rūšys yra H11 ir H13, o jų pagrindinės sudedamosios dalys yra: C 0,32% - 0,45%; Cr 4,75% - 5,5%; Mo 1,1% - 1,75%; Si 0,8% - 1,2%


Aukšto lydinio UHSS

Aukšto lydinio vidutinės anglies N-Co (9Ni - 4Co - × |) UHSS sukurtas remiantis 9% Ni žemos temperatūros plienu, turinčiu didelį stiprumą ir žemą trapumą pereinančią temperatūrą. martensitinio perėjimo) plieno temperatūra ir sumažina likutinį austenitą. Tuo pačiu metu „Co“ elementas taip pat veikia kaip kieto tirpalo armatūra, kad plieno savireguliacijos savybės pasiektų puikų suvirinamumą. Nedidelis kiekis chromo ir molibdeno turi stipresnį difuzijos efektą, kai yra grūdinimas. Pagrindinė tokio tipo medžiaga yra HP9-4-25, HP9-4-30, HP9-4-45 ir AF1410 (0,16% C-10% Ni-14% bendro 1% Mo-2% Cr-0,05% V ) .Šis UHSS plieno tipas pasižymi geromis visapusiškomis mechaninėmis savybėmis, atsparumu korozijai ir suvirinimo savybėms, ir yra plačiai naudojamas aviacijos ir povandeniniuose korpusuose.

 

Ypač mažai anglies dvideginio kiekis

Ypač mažai anglies dvideginio UHSS, paprastai žinomas kaip martensitinis senėjimo plienas, susideda iš itin mažo anglies dioksido arba ferochikelio-kobalto Martensito. Jo martenzitas nereikalauja greito aušinimo, gali pakakti kintamos temperatūros ir izoterminės sudėties; Su centrine kubine struktūra, apie HRC20 kietumu ir geru plastiškumu Atkuriant, nėra jokio grūdinimo reiškinio, panašaus į mažo anglies dioksido kiekio Martensitą, ir yra labai sulėtėjusi temperatūros histerezė, kuri gali būti naudojama senėjimo sukietėjimui Martensito matricoje aukštesnėje temperatūroje. Pagal nikelio kiekį, martensitinis senėjimo plienas gali būti padalintas į 25% Ni, 20% Ni, 18% Ni ir 12% Ni. Tarp jų yra plačiai naudojamas 18% Ni. Tai labai mažai anglies Fe-Ni (18%) -Co (8,5%) lydinys, kuriame yra molibdeno, titano ir kitų stiprinimo elementų, įskaitant 3 klases: 18% Ni (200), 18% Ni (250) ir 18 % Ni (300) (200, 250, 300 yra atsparumo tempimui klasės su Ksi vienetu) .Šis plieno tipas sustiprinamas tarpmetalinių junginių nusodinimu ir gaunamas didelis plastiškumas be anglies neturinčio martensito matricos ir galiausiai pasiekiamas didelio stiprumo plastiškumas. Toks plienas yra geras formavimo, suvirinamumo ir matmenų stabilumo, o terminio apdorojimo procesas yra paprastas, naudojamas aviacijos ir erdvėlaivių komponentams, pvz., Šaltojo ekstruzijai, šalto štampavimo ir kt.

 

Pusiau-austenitas UHSS

Kaip aukšto lydinio itin aukšto stiprumo plienas, bendrosios austenito UHSS rūšys yra 17-7PH, PH15-7Mo ir AFC-77, ir tt. Plienas apdorojamas kietu tirpalu ir atvėsinamas iki kambario temperatūros, kad susidarytų austenito struktūra . Atvėsinus arba pašildant iki 750 usten austenitą paverčia Martensitu. Galiausiai, itin stiprus plienas su antros fazės sustiprinta struktūra, disperguota ant grūdinto martensito matricos, gautas esant 400-550 ℃. Kai toks plienas ilgą laiką naudojamas virš 315 ℃, medžiaga taps trapi dėl tarpmetalinių junginių nusodinimo, todėl darbo temperatūra turėtų būti ribojama žemiau 315 ℃. Šis plienas dažniausiai naudojamas oro erdvės komponentų, aukšto slėgio indų ir cheminių įrenginių dalių, turinčių didelę įtampą, gamybai.