Kas yra plieno rūdijimas?

Angliavandeniliavimas yra tam tikra paviršinio šilumos apdorojimo technologija, kai gesinimo plienas sugeria anglies, išsiskyrusios po plieno gabalų paviršiaus. Karburizacija taip pat žinoma kaip kietėjimo atvejis, kai mes sunku tik iš dalies ir šerdies atveju. Plieninių plieninių dalių gamybai naudojamas plienas vadinamas karburuotu plienu. Pagrindinis karburuoto plieno terminis apdorojimo procesas paprastai išvalomas ir grūdinamas žemoje temperatūroje po karbiuracijos. Apdorotos dalies šerdis yra mažai anglies dioksido turintis martensitas, kurio stiprumas ir stiprumas yra kietas, o paviršius yra atsparus karščiui, atsparus karščiui, ir tam tikras kiekis smulkių karbidų.

Karbiuracijos paskirtis - pasiekti atsparaus dilimo dėklą su grūdintu šerdimi. Kai kurios konstrukcinės dalys, pvz., Automobilių ir traktorių pavarų dėžės, vidaus degimo variklių kameros ir stūmokliniai kaiščiai, veikia esant stipriems smūgiams ar susidėvėjimui.Kietos darbo sąlygos reikalauja, kad šių dalių paviršius būtų didelis ir atsparus nusidėvėjimui, o širdis Tam reikia didesnio stiprumo ir tinkamo tvirtumo. Tai gali būti pasiektas karburuojant, sumenkant ir grūdinant mažo anglies plieno plieną. Šiuo metu elementų šerdis yra mažai anglies dioksido išskirianti plieno gesinimo konstrukcija, užtikrinanti aukštą tvirtumą ir pakankamą stiprumą, ir paviršius (esant tam tikras gylis) turi didelį anglies kiekį (0,85% ~ 1,05%), po to, kai sumaišymas yra labai sunkus (HRC> 60), ir gali sukelti gerą atsparumą dilimui.

Anglies infiltracija gali žymiai pagerinti plieno dalių atsparumą dilimui, ilgaamžiškumą, tvirtumą ir kitas savybes. Angliavandenilių plieno anglies kiekis paprastai yra labai mažas (nuo 0,15% iki 0,25%). Mažas anglies kiekis užtikrina, kad karbiuruotos širdies dalys yra geros stiprumo ir plastiškumo. Siekiant pagerinti plieno šerdies stiprumą, prie plieno gali būti pridedamas tam tikras lydinių elementų kiekis, pvz., Cr, Ni, Mn, Mo, W, Ti, B ir tt Tarp jų, Cr, Mn, Ni ir kiti legiravimo elementai didina plieno kietumą, kad sustiprintų paviršiaus ir šerdies struktūrą po karščio ir žemos temperatūros grūdinimo. Be to, nedidelis Mo, W, Ti ir kitų karbidų elementų kiekis gali sudaryti stabilų lydinio karbidą, kuris atlieka rafinavimą ir slopina plieno dalių perkaitimą karbiuracijos metu. B kiekis (0,001% ~ 0,004%) gali labai padidinti lydinio karburuoto plieno kietumą.

Mažai anglies dioksido turintis plienas turi labai mažą anglies kiekį, kad jį būtų sunku naudoti kitais būdais, pvz., Indukcijos grūdinimu, todėl, pirma, karburuojant mes patenka į anglies dalį ir neišstumiame to komponento tam tikroje temperatūroje, kad gautume Martensito struktūrą. Lengvas anglies plienas AISI 1018 pasižymi puikiu suvirinamumu ir sukuria vienodą ir sunkesnę bylą ir yra laikomas geriausiu karbiuruoto plieno medžiaga.