Kas yra TRIP plienas?

Pažangusis labai stiprus plienas (AHSS), skirtas naudoti automobiliuose, įskaitant dvifazius plienus (DP plienas), sudėtines fazes plienas (CP plienas), transformacijos indukuotą plastiškumą (TRIP plieno plienai), martensitinius plienus (MS plienas ir gesinimo bei pertvarų plienai), Dvynių indukuoto plastiškumo plienai (TWIP plienas) ir, presavimo kietėjimo / boro plienas (PH plienas / B plienas). TRIP plienas buvo vis plačiau naudojamas pramonėje dėl jo aukšto atsparumo tempimui, tempimo stiprumo ir gerų štampavimo savybių. TRIP plienas yra TRransformacijos indukuoto plastiškumo plieno tipas, pirmą kartą jį atrado ir pavadino VF Zackay, kuris panaudojo deformacijos sukeltą martensitinę transformaciją ir liekančio austenito fazių indukuotą plastiškumą, kad pagerintų plieno plokštės plastiškumą ir stiprumą bei pagerintų formuojamumą. plieno plokštė. Jis daugiausia naudojamas santykinai sudėtingos struktūros dalims, tokioms kaip B kolonėlės standinimo plokštė ir priekinė išilginė automobilių sija.

Liekamasis austenitas yra stabilus austenito virsmo liekanas. Kai matrica paverčiama martensitu, liekamoji dalis gali egzistuoti tik kaip austenitas dėl erdvės apribojimo, kuris vadinamas likutiniu austenitu. Deformavus TRIP plieną, likęs austenitas virsta aukšto stiprumo didelio anglies martensitu, o plečiant tūrį, plastinių deformacijų nestabilumas slopinamas, o vienodo prailginimo diapazonas padidėja, todėl stiprumas ir plastiškumas yra tobulinami.

Liekamojo austenito kiekis ir stabilumas yra TRIP efekto raktai. Buvo gautas kritinis apatinio bainito kaitinimas ir izoterminis šalinimas, kad būtų gautas didelis skaičius austenito liekanų. Didelis likusio austenito kiekis gaunamas kontroliuojant TRIP plieno valcavimą ir aušinimą. Dviejų TRIP plienų mikrostruktūra yra panaši, juos daugiausia sudaro 50% - 60% ferito, 25% - 40% bainito ir nedidelis kiekis martensito bei 5% - 15. % liekaninio austenito (kaip parodyta paveikslėlyje). Nors TRIP plienas turi tam tikrą kiekį (GG gt; 8%), palyginkite sulaikyto austenito stabilumą, jis išoriškai sukuria plastinę deformaciją, likutinis austenitas didėja palaipsniui, deformacija kietėja, fazės virsta ir virsta Martensitu. pagerėja vietinis kietumas, sunku tęsti deformaciją, tolygiai pasiskirsčius fazei visoje medžiagoje yra didelis plastiškumas.

Microstructure of trip steel


TRIP plieno pranašumai1) Didelis stiprumas ir lankstumas, tai yra, labai stiprus plastiko gaminys (Rm × A); Stiprus plastiko gaminys iš TRIP plieno paprastai yra didesnis nei 20000 MPa ×%.

2) TRIP plieno darbinio kietėjimo indekso n vertė yra aukšta, vidutiniškai daugiau kaip 0. 2;

3) Plokštumos anizotropija yra santykinai maža, o ausys labai mažos, giliai pramušančios;

4) Kita priežastis, kodėl TRIP plienas naudojamas automobiliuose, yra tas, kad jis turi didelį darbinį kietėjimą ir turi didelę kepimo kietėjimo savybę;

5) TRIP plieno' atitraukimo santykis (Re / Rm) yra apie 0. 6 ~ 0. 8, todėl jį lengva apdoroti.

6) Aukštos formavimo ribinės aukščio ir tempimo savybės, ypač tinkamos išsipūtusioms dalims;

7) Didelė energijos absorbcija susidūrimo metu, o tai padidina saugą. Didėjant deformacijos greičiui, didėja transformacijos iš likusio austenito į martensitą greitis, o tai įrodo, kad TRIP plienas yra labai tinkamas transporto priemonėms su prieštaravimu.

8) TRIP plienas pasižymi dideliu atsparumu nuovargiui dėl aukšto darbinio kietėjimo indekso ir ciklinio kietėjimo, kurį sukelia ciklinis įtempis.

TRIP plieno cheminė sudėtisŠiuo metu masiškai gaminamas pigus, mažai anglies ir mažai legiruotas plienas Si-Mn TRIP, dar žinomas kaip C-Si-Mn serijos TRIP plienas. Pagrindinė C-Si-Mn serijos TRIP plieno cheminė sudėtis yra 0. 1% ~ 0. 2% C, 1. 0% ~ 2. 0% Si, 1. 0% ~ 2. 0% Mn. Paprastai stiprumui padidinti pridedami tokie elementai kaip Al ir P.


TRIP cheminė sudėtis (Bao plienas Q / BQB 312-2009)

C

Si

Mn

P

S

Al

Cu

≤0.3

≤2.2

≤2.5

≤0.090

≤0.015

≥0.010

≤0.20

TRIP Mechaninė nuosavybė

Medžiaga

Kelionė 600

Kelionė 800

Klasės

BR 400 / 590 TR

BR 450 / 780 TR

Tempiamasis stipris / MPa

705

915.73

Derlingumas / MPa

500

585.8

Pailgėjimas /%

24.0

17.5

TRIP plieno pritaikymasŠiuo metu TRIP plienas yra plačiai naudojamas automobilių gamybos pramonėje. Norint sumažinti transporto priemonės svorį, degalų sąnaudas ir aplinkos taršą, reikia sumažinti automobilio plokštės storį, neprarandant saugumo. TRIP plienas yra geras sprendimas stipriai stiprinant automobilių plokštes. Tuo pačiu metu TRIP plienas taip pat pasižymi dideliu energijos sugerties gebėjimu ir smūgio metu gali atsispirti plastinėms deformacijoms, o tai žymiai pagerina automobilių saugos lygį.

Be to, TRIP plienas taip pat gali būti naudojamas anglių kasyklų varžtuose, civilinėje inžinerijoje, vamzdynuose ir kriogeniniuose induose. Varžtas akmens anglies kelyje reikalauja, kad strypo kėbulo medžiaga būtų tvirta ir stipri, kad būtų galima suvaldyti važiuojamosios kelio dalies aplinkinių uolienų masę. Tuo pačiu metu tam reikalingas tam tikras plastiškumas, kad būtų galima dekompresuoti supančią uolieną ir perskirstyti stresą, tai yra prisitaikyti prie supančios uolienos deformacijos. Ypač minkštos, suskilusios ir ekspansyvios aplinkinės uolienos ir kasybos sąlygomis supančios važiuojamosios kelio dalies uolienos yra silpnos ir didelių deformacijų. Varžto korpuso plastiškumas yra svarbesnis.


TRIP plienas dažnai painiojamas su TWIP plienu, todėl jūs turite žinoti skirtumą tarp TRIP ir TWIP efektų. Paprasčiau tariant, TWIP efektas yra stipresnis nei TRIP efektas stiprumo ir pailgėjimo gerinimo prasme. TRIP efektas atsiranda dėl Martensite perėjimo iš Metastable FCC - Austenite į kietojo kūno kubą (BCC), o TWIP efektas pagrįstas mechaniniais dvyniais, todėl mažesnis kietėjimo greitis ir didesnis pailgėjimas pertraukos metu. TWIP efektas gali būti vertinamas kaip dinamiškas salės pleistro sustiprinimo efektas, nes poriniai veidai veikia kaip galinga jėga, apsauganti nuo slydimo. Norėdami gauti daugiau informacijos apie TRIP plieną, nedelsdami susisiekite su mumis.