Kas yra patobulintas HSS?

Į tradicinį didelio stiprio plieną daugiausia įeina anglies mangano plienas (C-Mn), kietėjimo kietinamasis (BH) plienas, didelio stiprio be jungčių (HSS-IF) plienas ir labai stiprus žemo lydinio (HSLA) plienas . 3-ajame IISI išplėstinio didelio stiprio plieno taikymo vadove buvo pasiūlyta pažangaus didelio stiprio plieno HS AHSS concept sąvoka, kuri paskirsto didelio stiprio plieną į įprastą HSS ir pažangų didelio stiprio plieną. AHSS stiprumas svyruoja nuo 500 MPa iki 1500 MPa ir jis suvaidino labai svarbų vaidmenį automobilių pramonėje dėl lengvo ir gerėjančio saugumo, jis buvo plačiai naudojamas automobilių pramonėje, pavyzdžiui, automobilių komponentams, saugumui ir tokioms stiprinamosioms dalims, kaip kaip A / B / C stulpelis, automatinis slenkstis, priekiniai ir užpakaliniai buferiai, durų apsaugos nuo susidūrimo, sija, išilginė sija, sėdynės slydimo bėgis ir tt; DP plieną pirmą kartą pagamino Švedijos SSAB plienas 1983 m.

 

automotive industrial


Pažangaus aukšto stiprumo plieno tipai

AHSS daugiausia apima dviejų fazių plienas (DP), fazių pokyčių sukeltas plastiškumas (TRIP) plienas, martensito (MS) plienas, dvipusis plienas (CP), šiluminis formavimas (HF) plienas ir TWIP plienas.


  • Dviejų fazių (DP)

Dviejų fazių plieno mikrostruktūra susideda iš feritinės matricos, turinčios standžią antrąją fazę Martensitą. Intensyvumas didėja, atsižvelgiant į antros fazės tūrio dalį. Kai kuriais atvejais karšto valcavimo plienas turi padidinti savo tempiamąjį stiprį krašte (paprastai dėl skylių išsiplėtimo galimybės), kad karšto valcavimo plienas turėtų turėti daug svarbių bainito konstrukcijų. Dviejų fazių plienoje padidėja martensitinio anglies plieno sukietėjimas esant faktiniam aušinimo greičiui. Jei pridedama mangano, chromo, molibdeno, vanadžio ir nikelio atskirai arba kartu, plieno grūdinimas taip pat gali padidėti. C, Si ir P elementai taip pat sustiprina Martensitą kaip feritą.  


  • Transformacijos sukeltas plastiškumas (TRIP)

Aukšto stiprumo ir lankstumo plieno mikrostruktūra rodo, kad likusi austenito struktūra yra išlaikoma feritinėje matricoje. Be likusių austenitinių kūnų, turinčių ne mažiau kaip 5% tūrio, buvo ir įvairių kietųjų audinių, tokių kaip Martensitas ir Bainitas, kiekių.


  • Kompleksinė fazė (CP)

Reprezentatyviam sudėtiniam plienui paversti plienu reikia didelių tempiamojo stiprio ribų. Sudėtingą plieną sudaro smulkios ferito struktūros ir kietos fazės, turinčios didelę tūrio frakcijas, o jų stiprumą dar padidina smulkus kritulys. Kaip ir dvigubos fazės, didelio stiprumo ir didelio atsparumo plienams, sudėtiniuose plienuose yra daug tų pačių legiruojančių elementų, bet taip pat nedidelis kiekis N, Ti ir V, didelio stiprio nuosėdų. Polifazinių plienų išeigos stipris yra didesnis, kai tempimo stipris yra 800MPa ar didesnis. Tipiškos daugiafazių plienų savybės yra didelis formuojamumas, didelis energijos sugertis ir didelis likutinės deformacijos pajėgumas.

 

  • Martensitic (MS)

Norint pagaminti martensitinį plieną, karštojo valcavimo ar atkaitinimo metu esantis austenitas aušinimo ir nepertraukiamo atkaitinimo kreivių metu paverčiamas martensitu. Taip pat ją galima formuoti termiškai apdorojant. Martensitinis plienas turi labai aukštą stiprumą, o jo tempiamasis įtempis gali būti iki 1700MPa. Martensitiniams plienams dažnai reikalingas izoterminis grūdinimas, kad būtų padidintas jų kietumas, kad jie būtų gerai formuojami, o turi ypač stiprų atsparumą.

 

 

Visi pažangūs greitaeigiai plienai yra apdorojami kontroliuojamais aušinimo greičiais austenitinėms arba austenitinėms ferito fazėms, kurias galima perkaitinti ant periferinių paviršių (pvz., Karšto valcavimo gaminių) arba lokaliai aušinti nepertraukiamo atkaitinimo krosnyje (nepertraukiamo atkaitinimo arba karštuoju būdu padengti produktai). . Martensitinis plienas gaunamas greitai aušinant austenitą martensitine faze. Feritinis + martensitinis dupleksinis plienas gaunamas kontroliuojant jų aušinimo greitį taip, kad dalis austenito virsta feritu (matomu karšto valcavimo pliene) arba ferito + martensito dupleksu (matomu nuolatiniame grūdinime ir karštuoju būdu padengtu plienu) prieš likusį austenitą. greitai atvėsęs iki Martensitės. Norint gaminti „Bainite“, TRIP plienas paprastai turi būti laikomas vidutinėmis ir izoterminėmis sąlygomis. Dėl didesnio silicio anglies kiekio galutinėje TRIP plieno mikrostruktūroje yra per daug likusio austenito. Dviejų fazių plienas taip pat laikosi panašaus aušinimo modelio, tačiau tokiu atveju dėl cheminių modifikacijų susidaro minimalus likęs austenito kiekis ir nedideli krituliai, kad sustiprėtų martensito ir bainito fazės.